Sabancı Üniversitesi’nde Temel Geliştirme Programı olarak adlandırılan çekirdek müfredat ile ilgili öğrencilerimiz ne düşünüyor? Öğrencilerimizin deneyim ve görüşlerini aşağıda yer alan yazı ve videolarda bulabilirsiniz.
![aa](/sites/fdd.sabanciuniv.edu/files/inline-images/aa-1.jpg)
"Sabancı Üniversitesi'ne kabul edildiğimde, çekirdek müfredat sisteminin herhangi bir geleneksel üniversite birinci sınıf giriş derslerinden bu kadar farklı olacağını bilmiyordum."
![bss](/sites/fdd.sabanciuniv.edu/files/inline-images/bss.jpg)
"Hocalarımız olsun, SUNUM gibi Sabancı’nın verdiği altyapı imkanları olsun her şekilde nanoteknoloji alanında iyi bir eğitim alabileceğimi biliyordum."
![st](/sites/fdd.sabanciuniv.edu/files/inline-images/st.jpg)
"Matematik ve fen bilimlerini sevdiğim için her zaman mühendislik okumak istedim. Bununla beraber tarih, küresel eğilimler ve edebiyatla ilgili dersleri sevmeyi beklemiyordum."
![hf](/sites/fdd.sabanciuniv.edu/files/inline-images/hf.jpg)
"Bu dersleri almak dünya meseleleri ile ilgili daha donanımlı olmamı, böylece farklı insanlarla tartışabileceğim ve şu anda desteklediğim belirli bakış açıları kazanmamı sağladı."
![dk](/sites/fdd.sabanciuniv.edu/files/inline-images/dk.jpg)
"Seçmek istediğim bölüm konusu biraz karışık benim için. İlk başta Endüstri Mühendisliği istiyordum."
![oa](/sites/fdd.sabanciuniv.edu/files/inline-images/oa.jpg)
"Sonuç olarak, Birinci Sınıf Üniversite Dersleri bana eleştirel düşünme ve disiplinlerarası yaklaşımlara dayalı bir bakış açısı kazandırdı."
![cl](/sites/fdd.sabanciuniv.edu/files/inline-images/cl.jpg)
"Kodlamayı ve bilgisayarlar yardımıyla problem çözme kavramını gerçekten sevdiğime karar verdim."
![ea](/sites/fdd.sabanciuniv.edu/files/inline-images/ea.jpg)
"Yıllardır hayalimde, bir sosyal bilimler alanında akademisyen olmak var."
Devamını Oku